MSDNWszyscy pracownicy i studenci Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego mogą korzystać bezpłatnie z oprogramowania firmy Microsoft w ramach licencji MSDN Academic Alliance. Jest to program dla uczelni wyższych prowadzących zajęcia dydaktyczne z szeroko rozumianej informatyki. Każda jednostka (przykładowo: wydział/instytut/katedra) otrzymuje subskrypcję MSDN-AA, która daje dostęp do platformy Microsoft, serwerów oraz narzędzi programistycznych. Oprogramowanie, dostarczone w MSDN-AA, może być instalowane na dowolnej liczbie komputerów jednostki. Jego użycie oznacza niekomercyjne wykorzystanie, wyłącznie w celu projektowania i prowadzenia zajęć oraz do badań naukowych. Nie wolno go używać do budowania infrastruktury na uczelni (np. Nie wolno go używać w dziekanacie, jako serwera wydziałowego).
Studenci oraz pracownicy Wydziału Ekonomii mogą pobierać oprogramowanie poprzez system ELMS oraz instalować na swoich komputerach osobistych.

Podstawowe korzyści

Dzięki subskrypcji MSDN-AA zyskujesz:

  • bardzo bogaty pakiet oprogramowania, między innymi:
  • systemy operacyjne (Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8),
  • serwery Microsoft (Windows Server 2003, 2010, 2012, SQL Server),
  • narzędzia do tworzenia oprogramowania (Visual Studio 2010, 2012),
  • gwarancję, że zawsze instalujesz najnowsze legalne oprogramowanie i otrzymasz do niego darmowe uaktualnienia,
  • dostęp do dokumentacji, artykułów technicznych, przykładowych kodów źródłowych,
  • dostęp do wersji testowych produktów, dzięki temu będziesz mógł zapoznać się z nimi zanim pojawią się na rynku,
  • oprogramowanie można instalować na domowych komputerach (wyłącznie do celów edukacyjnych).

Co się dzieje z programami z MSDN-AA, kiedy przestaję być studentem?
Dalej możesz korzystać z otrzymanego oprogramowania, zgodnie z licencją MSDN-AA - do celów edukacyjnych, badawczych. Możesz dalej korzystać z bezpłatnych uaktualnień oprogramowania. Nie możesz jednak instalować nowych wersji programów.

Czy mogę używać oprogramowania z MSDN-AA na moim komputerze domowym?
Tak – możesz korzystać z otrzymanego oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów używanych przez Ciebie w domu, do celów edukacyjnych i badawczych.

Główne cele programu MSDN-AA:

  1. Łatwiejszy dostęp do tańszych zasobów: narzędzi programistycznych Microsoft, platform oraz serwerów, do projektowania i prowadzenia zajęć oraz badań naukowych.
  2. Powstanie społeczności akademickiej, która będzie dzielić się wiedzą oraz propagować wykorzystanie technologii firmy Microsoft.

Na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft w ramach programu MSDN-AA studentom oraz pracownikom umożliwia Pracownia Naukowo-Dydaktyczna Informatyki Gospodarczej poprzez system ELMS.

Dostęp do systemu ELMS

Free business joomla templates